Daj ściągnąć = będziesz lubiany? | ZAFUL, SAMMYDRESS
  Nieco kontrowersyjny temat. W zależności po której stronie jesteście - takie będziecie mieli zdanie. Jednak - muszę przyznać - że niejednokrotnie miałam do czynienia z taką sytuacją albo słyszałaś gdzieś o podobnej.

PODZIAŁ LUDZI
  Wiadomo, że ludzie są tylko ludźmi i nie musimy wszystkich lubić. Mamy swoją grupkę przyjaciół i spędzamy wolną chwilę w ich gronie. Jednak co zresztą? Znajdą się tacy, co za naszymi plecami będą szeptać co nieco. Powiesz, że nie? Że Twoi znajomi tak nie robią? W takim razie jeszcze raz podkreślę za naszymi plecami będą szeptać. Nigdy nie masz pewności, czy ktoś nie skomentuje Twojej osoby - w taki sposób, aby do Ciebie to nie dotarło. Z pewnością każdy miał też wroga - u niektórych będzie to chociażby osoba, która zawsze działa im na nerwy.

ŻYCIE JEST NOWELKĄ
  Każdy z przyjemnością wykreśliłby chyba drugą i trzecią grupę. Prawda? Wszyscy kiedyś umrzemy, a to jest na tyle przygnębiająca teza, że chyba moglibyśmy w ciągu naszego życia otaczać się przynajmniej samymi przyjaznymi osobami. Różni ludzie dążą do tego w różny sposób. Niektórzy będą od rana do wieczora Ci słodzić, śmiać się razem z Tobą i płakać, interesować się tym, co Ty - bylebyś mógł wstąpić do ich grona przyjaciół. Każdy ze sposobów jest w zależności od typu osoby dobry. Tak samo jak chociażby - dawanie ściągnąć na każdym teście.

SZKOLNA ŁAWKA
Nie chcę nikogo tępić. Każdy jest tylko człowiekiem i popełnia błędy, a czasami po prostu nie zna pewnych zasad, dlatego się do nich nie stosuje. Jednak jak okrutnym trzeba być, aby zawierać z kimś przyjaźń tylko z tego względu? Obawiam się, że nigdy tego nie zrozumiem. Wiele razy widziałam, jak pewna Zagubiona Mądra Osoba - dawała wszystkim spisywać prace domowe,  ściągi - byle zyskać ich sympatię. Jednak w wielu z tych przypadków kończy się tak samo, jesteś potrzebny tylko na czas sprawdzianów i Twój przyjaciel przypomina sobie o Tobie tydzień przed. To niesłychanie smutna prawda.  

Mam nadzieję, że kiedyś każdy zrozumie - że pracujemy dla samych siebie i żadna ocena tego nie zmieni, zaś prawdziwi przyjaciele na zawsze nimi pozostaną!                                            SAMMYDRESS                                     
                            FUTERKO                                                                          SZALIK


                                         ZAFUL                                         BOMBERKA                                                                 SPÓDNICA27 komentarzy:

 1. Mnie strasznie wkurza, jak ktoś przed sprawdzianem mówi: O, Ania będzie w mojej grupie, to nie muszę się uczyć! A ja wtedy się uśmiecham sarkastycznie sobie myślę, że każdy powinien się uczyć na swoje oceny, a ja na pewno nie będę dawała się tak wykorzystywać. W końcu ja poświęcam na naukę i prace domowe swój cenny czas, który inni poświęcają na oglądanie tv lub granie na komputerze. Ugh! Nie ma nic za darmo :)
  ankuuls.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, smutne jest to że to co napisałaś jest prawdą.. ale uważam, że wszystko prędzej czy później wyjdzie na jaw - jak nie test gimnazjalny, to matura, to studia.. tu nikt nie ściągnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie to ściąganie z jednej strony wkurza a z drugiej strony myśle sobie oki ściągnie na sprawdzianie a co zrobi na egzaminie końcowym np: matura ?
  Świetne ciuszki te futerko mi się meeega podoba ;)
  Poklikałam :)
  Może wspólna obserwacja ?
  Zapraszam na --> Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie uważam tak samo :) Dziękuję :> Jasne, obserwuję!

   Usuń
 4. Ja juz jestem dawno za tym okresem kiedy to ludzie odpisywali wszystko, bo w klasie maturalnej każdy pracuje na siebie. Niestety kiedyś to był chleb powszedni, bardzo niemądre :( czekam na stylizacje z rzeczami ze zdjec! :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się futerko! Poklikane!

  Zapraszam do mnie na rozdanie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie ściaganie nie denerwuje, bo o ile do przedmiotów maturalnych się przykładałam tak z takiego WOS-u czy geografii nie uczylam się w ogóle. Nasza klasa bardzo sobie pomagała, każdy od siebie ściągał i każdy każdemu pomagał, wysyłał odpowiedzi itd :) Moim zdaniem ważne jest zgranie. No i sumienie danej osoby. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okay, szanuję Twoje zdanie :) Aczkolwiek bardziej skupiałam się w tym wpisie na - dawaniu ściąg tylko po to, aby zyskać przyjaciela.

   Usuń
 7. płaszczyk, który masz na sobie jest śliczny :) Aleksandra Ciszewska - zapraszam na bloga

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim zdaniem dawać sciągać aby mieć przyjaciela nie ma najmniejszego sesnu lecz super jest gdy jest sie zgranym i pomaga się sobie na wzajem nie oczekując niczego w zamian. Piękne futerko, bardzo mi się spodobało

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mądry post! Uważam że obrażanie się o takie coś jest bezsensu. Świetny post!

  MARTHA-ZAPRASZAM💚

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, jednak mam wrażenie, że nieuważnie czytałaś ;)

   Usuń
 10. Zgadzam się z tobą w 100%. Takiego postu jeszcze nie widziałem, ale przypadł mi do gustu :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Jaki piękny szal, podoba mi się bardzo jego kolorystyka <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajne rzeczy zamówiłaś, poklkałam :)

  Zapraszam-Mój blog
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 13. kliknęłam, bo blogerzy muszą sobie pomagać :D
  Zgadzam się z tym co napisałaś, ja naprzykład nie daje od siebie spisywać chyba, że jakieś pojedyńcze wyjątkowe rzeczy :3

  Zapraszam! Jeśli ci się spodoba zostań na dłużej <3
  Gabrielle->Klik!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy kreatywny komentarz.

Copyright © 2014 KLAAUDINESS , Blogger