Jak mieć świetne oceny przy minimalnym wysiłku?
Zdziwiłbyś się jak niewiele trzeba, byś miał wymarzone oceny z poszczególnych przedmiotów. Wystarczy, że wypracujesz w sobie pewne rytualne zachowania. Z początku będziesz musiał się do tego zmusić, jednak z czasem ten schemat tak bardzo wejdzie Ci w życie, że nie będzie to zwyczajnie nad Tobą wisieć.

  TAJEMNICZE SZTUCZKI

Zacznijmy jeszcze raz. Czytając ten wpis, mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że bez żadnego wysiłku - niczego nie osiągniesz. Jedynie w czym mogę Ci pomóc to ukierunkować Cię w odpowiedni sposób, aby Twoja nauka była jak najbardziej efektywna, a jednocześnie zajęła jak najmniej czasu.  

 CZAS NA NAUKĘ =  ?
  
Tak, muszę to napisać. Dokładniej - ucząc się musisz odgraniczyć się od wszelkich urządzeń elektronicznych (typu tablet, telefon, laptop). Nie zawsze udaje mi się do tego stosować, dlatego widzę różnicę pomiędzy obydwoma metodami "życia". 
Załóżmy, że w ciągu godziny nauki co dziesięć minut zerkasz do telefonu na co najmniej pięć minut.
 Około dwudziestu minut rozrywki i czterdzieści minut nauki. Często po sprawdzianie z tego materiału zadajemy sobie pytanie - jak to możliwe skoro uczyłam się aż przez całą godzinę? 
O wiele bardziej sprawdza się podzielenie czasu na: zajęcia ważne i rozrywkę. Wtedy po godzinie prawdziwej nauki możesz zorganizować sobie dwadzieścia minut przerwy w ciągu której można nawet obejrzeć jeden odcinek jakiegoś serialu.


KARTKA

 Jeden z najważniejszego punktu mojej organizacji. Najlepiej sprawdza się u mnie notowanie ważnych wydarzeń na kartce, która zawsze leży na biurku. Nic trudnego, wykonuję w edytorze tekstu tabelkę - dany miesiąc. 
Jednak jest w tym mała trudność - nie wolno zapomnieć Ci zapisać tam informacji. Od początku roku już kilka razy mi się to zdarzyło. 

ODPOWIEDNI SCHEMAT

Zawsze staraj się przestrzegać pewnego schematu, tz. po powrocie ze szkoły nie leż plackiem przez dwie godziny. Najlepszą metodą jest załatwienie najpierw spraw najważniejszych, np. tych związanych ze szkołą. Oczywiście - pół godzinna przerwa jest nawet wskazana, jednak najlepiej byłoby gdybyś ustawiła sobie alarm, żeby odliczyć równo dany okres czasu. Inaczej pół godziny z pewnością przedłuży się do trzech godzin.
Po odrobieniu lekcji i nauce zostanie około dwóch - trzech godzin na odpoczynek.To naprawdę dużo!

            WYKORZYSTUJ DZIEŃ
Może się tak zdarzyć, że w ciągu tygodnia pojawi się u Ciebie dzień, w którym nie będziesz miał nic do roboty - żadnych lekcji, nauki. Nie leń się przez cały dzień! Odrób przynajmniej część lekcji na następny dzień, dzięki czemu unikniesz siedzenia nad książkami do pierwszej w nocy.

35 komentarzy:

 1. Twoje rady są naprawdę przydatne :)
  Sama staram się stosować "kartkę" :)
  Pozdrawiam :)
  http://gloryhaul.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post! Sama wykorzystuje wszystkie podane przez ciebie metody i nauka idzie mi dobrze.
  Szkoda, że mnie niczym nie zaskoczyłaś, aczkolwiek wybaczam, bo przeczytałam już chyba wszystkie posty i książki o nauce jakie istnieją. Dodałabym jeszcze fragment o szklance wody/herbaty obecnej przy nauce. Po tym o wiele lepiej da się nauczyć :))
  Pozdrawiam serdecznie!
  tysiac-zyc-czytelnika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety - znam ten ból. Przeczytałam wszystkie możliwe artykuły o efektywnej nauce i obejrzałam większość filmów z tej tematyki... Jednak istnieją garstka osób, która nie stosuje się do żadnych "zasad" i dlatego nie zawsze im wszystko wychodzi...
   Masz rację! Woda to podstawa!

   Usuń
 3. Bardzo pomocny post dla osób które się uczą!.
  Jesteś śliczna i bardzo fotogeniczna!
  Pozdrawiam i zzapraszam do mnie!

  emme22.blogspot.com
  emilybookss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie też najlepiej sprawdza się organizacja na kartce, tylko ja wolę używać kalendarza, ale samo skreślanie zrobionych rzeczy, bardzo motywuje. Bardzo ładne zdjęcia!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja! Stosuję metodę wykreślania zrobionych rzeczy i ogromnie motywuje!

   Usuń
 5. świetne rady, świetny post!
  cudne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też lubię wszystko notować i organizować. Nie wyobrażam sobie nie mieć kalendarza na każdy rok. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak się chce to się może, problem w tym, że to szkoła zazwyczaj ukierunkowuje nas na taki sposób podchodzenia do lekcji. Jak byłam mała to też zawsze wieczorem się pakowałam, po szkole odrabiałam lekcje, ale im więcej tego było tym bardziej zaczęłam mieć wszystko gdzieś i podobnie mieli moi koledzy, do tego stopnia, że w szkole średniej żaden nauczyciel nie śnił, że jak zada zadanie domowe na następny dzień to ktoś to odrobi.
  Pamiętam w tej samej szkole miałam raz zadanie domowe z matematyki i zrobiłam je kilka dni przed terminem, potem na lekcji nauczycielka wywołała mnie do odpowiedzi z tego zadania. Niewiele już pamiętałam, bo przecież po drodze było wiele innych zadań i lekcji, ale ona tak czy siak postawiła mi 1 mówiąc mi, że je spisałam. To było straszne chamstwo.
  Pozdro.
  http://dziennikidestiny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, często szkoła nas demotywuje, słyszałam wiele takich przypadków. Jednak mimo wszystko musimy pamiętać - po co to robimy, bo nie dla ocen, nie dla nauczycieli, a dla siebie...

   Usuń
 8. W tym roku mam sie dobrze uczyc hehe ;P super rady dziekii!

  obserwuje

  nikolaa123.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne rady.
  Na pewno skorzystam :)
  Sliczne zdjęcia
  http://spam2506.blogspot.com/2016/09/straz.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze, że ja już te wszystkie rzeczy mam za sobą :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo przydatny post, pewnie się sprawdza szkoda ze skończyłam już szkole ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rady dosyć uniwersalne, w pracy też się przydadzą! :)

   Usuń
 12. wow, świetne rady i super zdjęcia! :) www.julliexy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne rady na pewno skorzystam! Piekne zdjecia :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgadzam się, chociaż nie jestem zaskoczona. Napisane zgrabnie i przejrzyście.

  OdpowiedzUsuń
 15. Sama praktykowałam podobne metody, gdy chodziłam do szkoły. :) Jestem z tych osób, które wszystko robią od razu więc nie miałam problemów z organizacją.

  OdpowiedzUsuń
 16. Twoje metody są mi znane z moich czasów szkolnych :) świetnie to wszystko ujęłaś :)
  Kochana pomożesz : http://bit.ly/2cJpr76 ? Dzięki ;*

  OdpowiedzUsuń
 17. Super post! Bardzo pomocny, a zdjęcia...piękne. Zapraszam do mnie:
  www.jestempiotreek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Fantastyczne zdjęcia :)
  Mogłabym Cię prosić o poklikanie w linki w tym poście (bluzka i kurtka)? Byłabym bardzo wdzięczna :)
  Może wspólna obserwacja? :)

  http://veronicalucy.blogspot.com/2016/09/green-bomber-jacket-black-crop-top.html

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajny i przydatny wpis, jak dla mnie zabrakło tylko dodania, że poprzez mapy myśli i kolorowe notatki nauka jest skuteczniejsza 😉 Zapraszam też do siebie blog o życiu modelki~ zpamietnikamodelki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy kreatywny komentarz.

Copyright © 2014 KLAAUDINESS , Blogger