Gdzie znaleźć prawdziwych przyjaciół?

 PRAWDZIWY PRZYJACIEL
 
Ludzie to osobniki śmiertelne. Każdy kiedyś się urodził i kiedyś umrze. Tak samo jest w czasie naszego życia. Ludzie przychodzą i odchodzą.  Możemy jedynie mieć nadzieję, że nasz nowo poznany przyjaciel będzie z nami na całe lata. Również żyję z przekonaniem, że moi najlepsi przyjaciele mnie nie zawiodą. Jednak w tym moim krótkim życiu spotkałam ludzi, którzy byli tylko przez chwilę. Podawali się za moich przyjaciół, a potem mnie opuścili i zwykłe 'cześć' było nadzwyczajnym wyczynem. Niestety - można powiedzieć - że to nieodłączny element naszego życia. To nas czyni mocniejszymi. To nas czyni silnymi psychicznie.
 
GDZIE SZUKAĆ?
Jeżeli szukacie odpowiedzi na pytanie "gdzie znaleźć prawdziwych przyjaciół?" - to obawiam się, że trudno będzie Wam to zrobić. Tak naprawdę - wszędzie.
Prawdziwi przyjaciele po prostu są, pojawiają się, kiedy jeszcze nie wiesz, że nimi zostaną.
Jednak należy pamiętać - najlepszym przyjacielem nr 1 musisz być sam dla siebie. Jeżeli zaakceptujesz siebie - łatwiej będzie Ci nawiązać dłuższe znajomości.
Jeżeli wybierasz się po wakacjach do nowe szkoły - gimnazjum, liceum - to pamiętaj, abyś nie robił nic na siłę. To może spowodować tylko niemiłe sytuacje.
Prawdziwi przyjaciele zawsze Cię znajdą. 

26 komentarzy:

 1. ciekawy post :) zapraszam do siebie http://smallifee.blogspot.com/ :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealnie napisane! To prawda, że trzeba być przyjacielem dla samego siebie, chociaż nie każdy tak potrafi... Ja nie mam jakiejs najbliższej bratniej duszy, ponieważ wydaje mi się, że jeszcze nie znalazłam kogos, z którym rozumiałabym się bez słów, który cieszyłby się z moich sukcesów itd. Liczę, że może kiedys odnajdziemy się posród zakłamanych, zapatrzonych w siebie ludzi ;)
  Pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam do siebie ;)
  http://myslacinaczej29741.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że kiedyś znajdziesz taką osobę :) Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za komentarz! :)

   Usuń
 3. Prawdziwe, prawdziwi przyjaciele sami się znajdą :*
  http://laurenpachnia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas wszystkie przyjaźnie się rozeszły wraz z zakończeniem szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że przyjaciół nie warto szukać na siłę. Tak, jak napisałaś, oni po prostu są :) Swój do swego ciągnie i nie ważne co się dzieje, oni są od tego, aby przy nas być i vice versa oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, przyjaźn to jedna z ważdniejszych wartości w życiu :)

   Usuń
 6. no tak, nie wiadomo kiedy uczucie przyjazni w koncu nastapi i z kim. Życie:D

  http://karolinaslomka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze myślałam, że mam wielu prawdziwych przyjaciół, ale ostatnio stwierdziłam, że to wcale nie jest prawdą. Z przyjaciółkami z podstawówki nie mam kontaktu wcale lub mam ponieważ JA go podtrzymuję. Z gimnazjum podobnie. W sumie mogę liczyć na mniej osób niż mam palców na ręce, ale zawsze lepszy jeden prawdziwy przyjaciel niż stu fałszywych :) Liczę na to, że w LO poznam masę świetnych ludzi a kontakt z nimi zostanie mi na długie lata :)
  malinowynotes.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę... lepiej posiadać kilka osób, które są zawsze przy nas niż setkę, których obchodzimy raz na jakiś czas... :) Powodzenia w LO! :)

   Usuń
 8. Ja mam dwójkę przyjaciół - mojego chłopaka oraz mamę. Nie potrzebuję przyjaciółek, wiele razy się zawiodłam. Mam dwie koleżanki od serca - tyle ;)
  http://werablogerkaa.blogspot.com/ Zapraszam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się z powody Twojego komentarza! :) Super, że Twoja mama to również Twoja przyjaciółka :)

   Usuń
 9. Świetny post ja naszczęście nie muszę szukaź - znalazlem :)
  obserwuje ^^

  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. ja mam 3 prawdziwych(mam nadzieję) przyjaciół, do tej pory mnie nie zawiedli, a znam ich już lata, mam nadzieję, że nasza przyjaźń nie zgaśnie ;) Moim zdaniem przyjaciół nie należy szukać, oni znajdą się sami.
  frydrychm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Moim zdaniem naprawde mądre i prawdziwe słowa :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ładnie napisane :) zapraszam :)
  http://floverxv.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo mądry blog! Ten post na pewno przyda się wielu osobom, mającym problem z zaaklimatyzowaniem się w każdej nowej sytuacji. Początki na pewno będą ciężkie, ale mając wypracowane pewne poczucie własnej wartości, znajdziemy przyjaciół, na jakich zasługujemy :)

  Zapraszam do siebie http://minimedge.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy kreatywny komentarz.

Copyright © 2014 KLAAUDINESS , Blogger