Czy z talentem się rodzimy? | Żyj pełnią życia.
Witajcie!

Ilu z nas chciałoby wyjechać i zostać międzynarodowym piosenkarzem czy aktorem? Kto chciałby zostać słynnym malarzem czy nawet po prostu ładnie śpiewać, malować lub pisać? Domyślam się, że takich osób jest całkiem sporo. Tylko czy ktokolwiek z Was robi coś w tym kierunku? Jedyne narzekania - nie zmienią Twojego życia, dlatego może w końcu weź się w garść i zacznij działać? Taka jest prawda, z talentem nikt się nie rodzi. Można coś wyćwiczyć - ciężką pracą, wysiłkiem. Czy jak urodzi się dziecko, które w przyszłości zostanie słynnym matematykiem to już w brzuchu mamy oblicza, gdzie będzie położony punkt "K", który jest symetryczny do osi x? Pomyśl logicznie! Chciałbyś wielkich rzeczy, ale one wymagają wielkiego trudu. Jeżeli naprawdę czegoś chcesz, to będziesz do tego dążył i w końcu osiągniesz cel. Jednak jeżeli na narzekaniu się skończy - to tak samo cel nie będzie istniał.1. POSTAW SOBIE CEL.Dlatego polecam Ci, abyś zapisał na kartce kilka najważniejszych informacji o sobie - za dziesięć lat. Czyli "...za dziesięć lat będę chciała mieszkać w domu  ogrodem...". Aby móc dążyć do celu, musisz go sobie najpierw postawić, więc zastanów się, czego tak naprawdę chcesz od życia.


2. NIE MARNUJ CZASU.
Najważniejszą rzeczą jest to, abyś nie marnował czasu. Może zawieje trochę grobowym chłodem, ale nigdy nie wiesz, kiedy odejdziesz. Czy naprawdę chcesz zmarnować to JEDYNE życie na siedzeniu i oglądaniu nowej stylizacji słynnej gwiazdy? Stań się gwiazdą swojego życia! Mam nadzieję, że lubisz oglądać filmy, bo piszesz scenariusz do tego najdłuższego.3. ODGRANICZ SIĘ OD PRZYSZŁOŚCI.Przeszłość to Twój największy wróg. Najtrudniej nauczyć się żyć z nią, ale skutecznie zapominając o życiowych traumach. Nie można tego nauczyć się w minutę jak wzoru na niezapowiedzianą kartkówkę z fizyki. Wielu z nas nie chce przyznawać się do tego, że po śmierci ważnego członka rodziny czy ulubionego zwierzaka lub innych przeżyciach są zdołowani i nie szukają pomocy. Jednak dzięki innym wyjdziesz z tego szybciej i będziesz mógł cieszyć się znów życiem bez strachu. 

 

Nie piszę tego po to, abyś nadal wylegiwał się w ciepłym łóżeczku czy zawalał szkołę, objadał się słodyczami, zaniechał jakichkolwiek ćwiczeń lub całymi dniami płakał nad beznadziejnością swojego życia. Po prostu zacznij żyć!

28 komentarzy:

 1. Super post! Ja zawsze staram się postawić jakiś cel, aby do niego dążyć, nie zawsze się udaje, ale staram się tym nie martwić. Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mądrze napisany post. Chociaż szczerze- zapisywanie na kartce nie zawsze się sprawdza. U mnie musiałam czekać na wewnętrzną motywację i ta dam- w trakcie tworzenia jest jedna książka. Blog się rozwija, a ja zdrowiej jem i ćwiczę :) Marnowanie czasu jest najgorszym co może być. A z racji tego że teraz są wakacje- staram się wykorzystać wszelki możliwy czas na 100% ;) Pozdrawiam :) http://ksiazkowalyssa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) No cóż, każdy ma jakieś inne, indywidualne metody :)

   Usuń
 3. Mądry post, czasem warto odłożyć telefon/komputer, spotkac sie z przyjaciółmi lub poświecić sie pasji. Zycie jest krótkie i tylko od nas zalezy jak je spełnimy :)
  clofl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie... życie jest za krótkie na marnowanie czasu :)

   Usuń
 4. Bardzo dobrze piszesz ! Będę wpadała do Ciebie częściej :)

  http://nataliakaczmarek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie rozpisywanie wszystkiego na kartce zawsze działa i niesamowicie pomaga mi w zmotywowaniu się ;) świetny post i blog, obserwuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. uważam, że z talentem się rodzimy- ale to od nas zależy, czy go rozwiniemy ;) świetnie, mądrze i przejrzyście napisany post, obserwuję i czekam na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wpis bardzo motywujący. Ja codziennie ustalam sobie mini-cel aby w końcu uzyskać to co chcę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Motywujący post, sam mam kilka celów do których cały czas dążę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Postawić sobie cel i dążyć do niego, czasami to trudniejsze niż się wydaje. ;/

  U mnie na blogu nowe posty z kilkoma propozycjami filmów romantycznych i również kilka porad jak wzmocnić poczucie pewności siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny post! Osobiście dążę do wyznaczonych przez siebie celów i nigdy się nie poddaję.
  Pozdrawiam i zapraszam - http://magda-ola.blogspot.com/2016/04/real-friendship.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Motywujący wpis :) Ja rozwija mój talent tylko właśnie ten 3 podpunkt mnie blokuje głownie przez to, że jestem pamiętliwa :(

  https://life-patuu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo dobry post! Celne i mądre rady. Sam staram się nimi kierować, ale różnie z tym bywa. Szczególnie z trzecim. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. WOW! Bardzo motywujący post! Rzadko sie takie spotyka. Rady i cele bardzo cenne, i każdy powinnien się nimi kierować. Blog jest ciekawy, więc obserwuje :)
  Zapraszam na swojego bloga, jeśli ci się spodoba zostaw po sobie ślad.
  Pozdrawiam.:)
  angelikablog1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Mega motywujący post! :D

  Pozdrawiam! :)
  http://angelikabien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Super motywacja bardzo lubię posty takiego typu, super blog będę zaglądać tu częściej pozdrawiam :)
  https://patrycjapiluch96.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Co do posta to faktycznie, ludzie nic nie robią w kierunku swoich marzeń, trzeba pokonać przede wszystkim strach, że coś im nie wyjdzie :) Piękny wygląd bloga, obserwuję :*

  http://vegew.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy kreatywny komentarz.

Copyright © 2014 KLAAUDINESS , Blogger