Jak zapanować nad własnym życiem? Organizacja, planowanie.Czy zdarza Ci się często zapinać o ważnych spotkaniach, testach czy pracy domowej? Czy kiedykolwiek musiałeś/aś poświęcić pół nocy na dokończenie ważnego projektu, naukę czy przeczytanie lektury? Czy kiedykolwiek żałowałeś, że nie wykorzystałeś/aś odpowiednio czasu?

To znak, że należy zmienić coś w swoim życiu!
Zawsze marzyłam, aby każdego dnia mieć wolny wieczór i czysty umysł - wiedząc, że wszystko co powinnam zrobić - wykonałam. Dotychczas było zupełnie odwrotnie. Przypominałam sobie o ważnych sprawach o różnych porach, a często uczyłam się do kilku testów i kartkówek dzień wcześnie - późną nocą. Pomimo że to przynosiło dość dobre efekty - bardzo chciałam mieć kontrolę nad swoim życiem.Nie chciałam, aby cokolwiek mnie ograniczało i nie pozwoliło spełnić aktualnych zachcianek. Dlatego wzięłam się za siebie. 

1. KALENDARZ - TWÓJ NAJWIĘKSZY PRZYJACIEL!

Po pierwsze postaraj się zapisywać wszystkie ważne wydarzenia i sprawy w kalendarzu. Zawsze miałam dobrą pamięć i byłam przekonana, że nie jest mi coś takiego potrzebne, ale to nie tylko o "pamięć" chodzi. Gdy będziesz miał/a zapisane najważniejsze rzeczy w kalendarzu - będziesz bardziej świadomy/a - ile czeka Cię w nadchodzącym tygodniu. Zaplanujesz to tak, aby nie zarywać "nocki". 

2. USTAL PRIORYTETY!

Szczerze przyznam, że moja ambicja jest tak wysoko, że jeżeli tylko bym mogła - chciałabym skończysz wszystkie kierunki studiów - od medycyny po prawo. Jeżeli tylko wystarczyłoby czasu...Z tego względu, że każdy z nas ma ograniczaną jego ilość - trzeba podejmować decyzje. Masz zawalony cały tydzień - odpuść sobie spotkanie ze znajomymi, chociażby bardzo tego chciał/a. To z początku może być trudne, ale uwierz na wszystko będzie czas (także znajomych), jeśli odpowiednio nim zarządzisz.

3. ODKŁADAJ RZECZY NA MIEJSCE!

To zdecydowanie pozwoli zaoszczędzić Twój czas. Nie będzie potrzeby codziennie sprzątać pokoju czy miejsca pracy, jeżeli od razu będzie wszystko odkładane na swoje miejsce. Po drugie - kiedy będziesz tak robić - będziesz mógł/a lepiej skupić się na zadaniach do wykonania.

4. PRZESUWAJ TERMINY!

Kolejna złota zasada. Prawie każdy - wiedząc miesiąc wcześniej o ważnym teście - siądzie do nauki dzień przed. Może i zarwiesz nockę, ale dostaniesz dobrą ocenę, ale pamiętaj nie dla ocen się uczysz - tylko dlatego, aby coś w tej głowie zostało. W przyszłości nikt nie będzie się pytał o Twoją ocenę, ale o to - czy umiesz to zrobić. Dlatego rozkładaj materiał na mniejsze partie. Porównując Twoje zachowanie do abstrakcyjnej sytuacji - chcesz zostać wybitnym muzykiem, dlatego dzień przed koncertem zaczynasz przez 24h grać na fortepianie. Czy wypadłbyś tak samo - ćwicząc codziennie - 10 minut przez 2 lata?


Czekam na Wasze komentarze o tym, jak wy planujecie i jakie znacie złote zasady, aby osiągnąć sukces.

6 komentarzy:

  1. Nie zawsze plany wypalają ale warto troszkę sobie ich postawić aby w tygodniu nie wylądować z całym natłokiem obowiązków niedziele godzina 20:00 :/ Świetne rady ;D
    Zapraszam na --> Mój Blog oraz Fanpage

    OdpowiedzUsuń
  2. Kalendarz-obowiązkowo! ;)
    liveteen17.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy kreatywny komentarz.

Copyright © 2014 KLAAUDINESS , Blogger