Dlaczego nie wszyscy Cię lubią?
Życie to nie bajka. Kiedy uświadomimy sobie, że na swojej drodze spotkaliśmy ludzi takich, którzy nas uwielbiali i takich, którzy nas nie lubili - możemy się zastanowić, co w nas jest takiego złego? Oczywiście, może Ci się wydawać, że dla wszystkich jesteś władcą świata i nie ma wspanialszych od Ciebie albo jesteś typem, który uważa się za najokropniejszą osobę na świecie. O podobnych skrajnościach nie mówię. Zastanówmy się nad taką "przeciętną" postacią. Przyszedł nowy uczeń do szkoły i od razu znalazł swoją bratnią duszę - najlepszego przyjaciela oraz kogoś, kto zawsze podstawia mu nogę. I wtedy myślimy... co takiego robimy źle, może jesteśmy dla tej osoby nie mili?
Przeczytaj jeszcze raz ostatnie pytanie. A teraz drugie - po co przejmujesz się tym, co myślą o Tobie inni? Nie możesz iść przez życie - chcąc zadowolić wszystkich - dla jednych będziesz się za dobrze uczył, dla drugich za słabo, a trzeci uznają, że twoje sznurówki nie pasują kolorystycznie do twojego paska. STOP!Nie zwracaj na takich ludzi w ogóle uwagi. Zaufaj mi, mówi Ci to - swojego czasu - najbardziej nieśmiała i uczuciowa dziewczyna, jaką do tej pory miałeś możliwość poznać. Każdego dnia się tego uczę i wychodzi mi to na dobre. 
Może kiedyś miałaś takie wrażenie, że każdy się na Ciebie patrzy, każdy o Tobie mówi, każdy się śmieje na Twoją myśl. Wtedy - śmiej się jeszcze głośniej, patrz się na wszystkich bardziej intensywniej! Nie chcę Cię, mój Drogi Czytelniku, w żaden sposób demoralizować. Jednak przychodzi taki czas, kiedy wszyscy musimy nabrać pewności siebie. Za dokładnie dwa miesiące skończę piętnaście lat i myślę, że dla mnie to właśnie ten moment.  
Jak znajdziesz grupę osób, z którymi będziesz dobrze się czuć i móc porozmawiać naprawdę o wszystkim, prawdziwych przyjaciół - powinieneś być dumny. Razem z rodziną, przyjaciółmi możesz przejść przez życie i wszystkich żywych demotywatorów, dlatego weź głęboki oddech i zacznij myśleć pozytywniej.
Głowa do góry, pierś do przodu i idź zdobywać świat :) 


6 komentarzy:

 1. Masz całkowitą rację!
  Nikt nie powinien czuć się źle przez innych. Każdy ma przyjaciół i każdy ma wrogów, tymi drugimi po prostu nie warto się przyjmować :)
  Kiedyś też tak miałam, że jak szłam korytarzem to zdawało mi się, że wszyscy mnie obgadują i patrzą na mnie z góry. Wystarczyło trochę więcej akceptacji dla samej siebie, aby ten problem raz na zawsze się rozwiązał!
  www.sophieasaqueen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super temat! Świetnie, że go poruszyłaś :)
  Nie ma osoby, którą lubia wszyscy. Czasami próbujemy się wpasować w łaski innych, tylko po co? Albo popadamy w skrajności, albo zaczynamy przejmowac się kazdą opinią. Nie istniejemy po to, aby imponować innym :)
  Obserwuję, mam nadzieję na więcej takich postów!
  Buziaki x
  smile-for-me-beautiful.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że nie warto zakładać żadnych masek, które ukrywają naszą osobowość..! Musimy byś sobą!

   Usuń
 3. Niesamowity wpis, który dał mi ogrom energii! :)
  Najważniejsze to znaleźć osoby, z którymi się dogadujemy i móc doświadczyć w życiu prawdziwej siły przyjaźni.
  Nie warto przejmować się tym, jak inni nas postrzegają. To jest nasze życie i my mamy być w nim szczęśliwi. Musimy również przywyknąć do myśli o tym, że nie każdy nas polubi.

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życie nie jest po to, aby wszyscy nas w nim lubili. Całkowicie się z Tobą zgadzam :3

   Usuń

Dziękuję za każdy kreatywny komentarz.

Copyright © 2014 KLAAUDINESS , Blogger