"Legenda.Rebeliant" Marie Lu"Legenda.Rebeliant" Marie Lu
Cykl : Tom 1

Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami.
Piętnastoletnia June, urodzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem. Posłuszna, pełna pasji i oddana ojczyźnie, jest wychowywana na przyszłą gwiazdę najwyższych kręgów Republiki.
Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki, ale kierujące nim motywy wcale nie są tak podłe jak by się mogło wydawać.

(http://lubimyczytac.pl/ksiazka/151659/legenda-rebeliant)


Jedna z najlepszych książek. Naprawdę dla każdego - chłopaka czy dziewczyny. Naprawdę wspaniałą historia. Dla wszystkich, którzy w książkach doszukują się wątku miłosnego - taki też znajdziecie. Elementy fantastyki, science fiction, zakazanego romansu i wielkiej wojny. Czyta się z zapartym tchem. Nie mogłam się od niej oderwać. Trochę żałuję, że ta książka nie jest w kanonie lektur szkolnych - niejednokrotnie, może przypadkiem w każdej sytuacji można wyciągnąć cenne rady. Wszystko w tym fikcyjnym świecie w pewnym stopniu przekłada się na nasz. To naprawdę wielki plus tej książki. Warto też zaznaczyć, że książka posiada naprawdę ładną okładkę. Jest to styl, który najbardziej skłania mnie do kupna książki - prosty i delikatny w pewnym stopniu. Dla wszystkich zainteresowanych polecam filmik promujący książkę:
https://www.youtube.com/watch?v=89ROEd3qFyo 

OCENA: 9.5/10

3 komentarze:

 1. Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki! :)

  matrelsy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki twojemu blogowi znowu wróciłam do czytania książek! Twoje recenzje są naprawdę mega zachęcające :)

  work-on-memories.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię czytać książki, ale tej nie czytałam, zaciekawiłaś mnie. Życzę wytrwałości i sukcesów w dalszym blogowaniu ;)


  http://mjrm-madeline.blogspot.com/2015/05/genius.html zapraszam serdecznie na mój blog. Każdy komentarz i obserwowanie jest odwzajemniane. Proszę o klikanie w linki, to dla mnie bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy kreatywny komentarz.

Copyright © 2014 KLAAUDINESS , Blogger